Co je u nás nového?


DĚKUJEME!

31. 6. 2021

A je čas se rozloučit a poděkovat. Tohle je poslední článeček naší firmy, která měla spoustu úspěchů i neúspěchů, překážek, které bylo zapotřebí překonat a výzev, se kterými se poprala bravůrně.

Chtěli bychom nesmírně poděkovat naší škole Obchodní akademii v Uherském Hradišti za podporu, zveřejňování příspěvků a důvěru v nás.

Samozřejmě JA Czech díky nimž jsme dostali tuhle celoživotní zkušenost. A také JA Alumni Czech za jejich úžasné workshopy a meetingy, kde ná dávali cenné rady a řipravovali nás na soutěže.

Nemůžeme zapomenout na naši mentroku Helču, bez které bychom nedokázali to, co jsme dokázali.

Přejeme všem studentům, kteří se v budoucnu zapojí do JA firmy, mnoho úspěchů, zážitků a vzpomínek. A pro povzbuzení máme citát právě od naší mentorky: "Nebojte se neúspěchu. Nikoliv neúspěch, ale snadno dosažitelný cíl, je zločinem. Odvážný pokus je skvělý i když neúspěšný."


Ohlédnutí a zavzpomínání

29. 6. 2021

Než se rozloučíme a ukončíme rok naší firmy, chtěli bychom shrnout a připomenout si veškeré naše úspěchy, které nás dostaly v soukromém životě o kousek dál a možná to ještě nevíme, ale třeba zajistili i pozici v budoucí škole, práci či životě. Za jeden rok jsme toho stihli mnoho a možná i více, než jsme snili a očekávali. Na druhou stranu jsme za to velice vděční a děkujeme za to.Cena Gratias Tibi (Děkuji Tobě)

27. 6. 2021

Byli jsme nominováni na Cenu Gratias Tibi. Jedná se o ocenění mladých lidí, kteří se zapojují do dění okolo sebe a nejrůznějšími aktivitami mění věci k lepšímu. Došel nám mail, v kterém stálo, že se jedné paní líbí náš projekt a chtěla by nás nominovat. A my samozřejmě souhlasili. Odkaz na nominaci zde. Projektů bylo nespočet a po čtrnácti dnech při cestě do Prahy nám bylo oznámeno, že jsme se nedostali mezi finalisty. Nevěšeli jsme hlavu. Byla to už jen třešnička na dortu, kterou nikdo nečekal. A jak prohlásil pan Josef Porsch: "Vítězem této ceny se každý den stávají všichni, kterým není lhostejný svět okolo nás." tak my jsme pro sebe vítětové. Velkým bonusem pro nás je to, že jsme byli pozváni na slavnostní večer předávání této ceny, za což děkujeme.FUNNYCOM v Praze na americké ambasádě

24. 6. 2021

Díky soutěžím Media Cup a Učitel podnikání jsme byli pozváni do Prahy na slavnostní ceremoniál. Bohužel mohl jet pouze omezený počet lidí. Takže jely pouze holky z vedení. V Praze se poprvé setkaly s naší mentorkou Helčou, poznaly krásy Prahy a užily si tento výlet do poslední tečky. Celý ceremoniál probíhal na americké ambasádě. Hlavní program (tedy předávání diplomů a prezentace vítězné firmy) trval asi hodinu a poté byl raut a byla tady možnost podívat se do určitých částí této ambasády a její zahrady. Na zpáteční cestu holky potkala nemilá věc, a to bouřka, která měla za následek tornádo na jižní Moravě. Naštěstí se tornádu vyhly, ale bouře byla tak silná, že jim byly zrušeny spoje vlaků a místo v deset hodin večer se domů dostaly až v jednu ráno. Naštěstí vše dopadlo v pořádku a holky se ve zdraví vrátily domů. Z vyprávění nás mrazilo, ale chvíle, které holky zažily v Praze jsme si užívali jako bychom tam byli s nimi.Slavíme další úspěchy

15. 5. 2021

JA Czech, během projektu studentská firma roku, přapravovalo spoustu soutěží a my jsme nelenili a do některých jsme se přihlásili. První soutěž nesla název JA TOP Logo a uskutečnila se hned na začátku školního roku v říjnu. Díky této soutěřži jsme dostali zpětnou vazbu od porotců a podle ní jsme upravili dnes již staré logo na nové, tedy dnešní. Ujasnili jsme si firemní barvy na růžovou a modrou a vylepšili jsme také písmo. Jsme s nynějším logem velice spokojeni a věříme, že se líbí i Vám.

Další soutěž, do které jsme se přihlásili byla Media Cup. Tato soutěž byla určena spíše pro marketing. Měli jsme posílat veškeré zveřejněné články, rozhovory, posty na sociálním sítích...
Díky této soutěži jsme měli možnost mít malou reportáž v regionální televizi TV Slovácko. Na reportáž se můžete podívat zde. A také jsme se vyskytli i na portálu Zkola.cz, kde jsme měli hned několik článků. Můžete si ve volné chvíli přečíst článek
o úspěchu na veletrhu v Hradci Králové nebo článek o postupu do národního kola Anebo pokud Vás zajímá názor paní krajské radní v oblasti středních škol můžete si přečíst její povídání zde.
Také o nás vyšel článek ve Slováckém deníku anebo na portálu Echo Valašska.
A výsledkem této velké práce bylo úžasné 2. místo.

Učitelé měli také svou soutěž, která spočívala v posílání zveřejněných fotek z našich schůzek nebo hodin s paní učitelkou a také mentorkou. Takže jsme z každé naší hodiny udělali screenshot, dali ho na náš facebook a poslali do JA.
A výsledek? Opět úžasné 2. místo pro paní učitelku, která získala finanční odměnu a k tomu ještě dvě pokročílá školení.Nejsme na stupních vítězů, ale to nevadí!

7. 5. 2021

Jak už jistě víte, dostali jsme se do národního kola soutěže JA studentská firma roku. 5. května v dopoledních hodinách jsme měli panelovou diskuzi s porotou v anglickém jazyce. S angličtinou jsme silně bojovali, ale zvládli jsme to. Ve dvě hodiny odpoledne už jsme netrpělivě seděli před počítači a čekali na vyhlášení výsledků. Bohužel jsme se nedostali na stupně vítězů a tím pádem nepostoupili do evropského kola. Ale nic si z toho neděláme, protože i to, že jsme se dostali mezi nejlepší TOP 8 firem z celé České rebupkliky, je pro nás velký úspěch a my jsme za něj vděční a užíváme si to.FUNNYCOM v Národním finále JA Studentská firma roku

10. 4. 2021

8. 4. 2021 jsme se zúčastnili online soutěže JA Studentská firma roku. Prezentovali jsme naše podnikání a produkt – hru „OUHA, to jsem nevěděl!“, která učí děti od 3 do 8 let správným návykům zábavně. V soutěži se utkalo 45 JA firem z celé České republiky. Odborná porota hodnotila jednotlivé zaslané materiály ve 4 povinných kategoriích: Finanční řízení, Prezentace, Marketing a JA Alumni Activity Award. My jsme se přihlásili navíc i do 2 nepovinných kategorií, a to Nejlepší inovace a Nejlepší lídr.

Tvrdá dřina se nám vyplatila, sklidili jsme úspěch hned několikrát.

 • 1. místo v nepovinné kategorii Nejlepší lídr (naše ředitelka se dobrovolně přihlásila a vidíte sami výsledek je úžasný)
 • 2. místo v kategorii Prezentace
 • 2. místo v kategorii JA Alumni Activity Award

5. května budeme tedy bojovat se 7 soupeři o JA Studentskou firmu roku v anglickém jazyce. Pilně se připravujeme a zpracováváme všechny potřebné materiály. Náš soutěžní duch nás neopustil, ba naopak, moc se těšíme. Držte nám palce!!Přihlásili jsme se do JA Expo

10. 3. 2021

Hlavní soutěž JA Expo proběhne 8. dubna, kdy se dozvíme výsledky soutěže. Kvůli pandemii se Expo koná letos online. Proto jsme natočili videa, která jsme do soutěže poslali a Vy se na ně můžete podívat také a něco více se o nás dozvedět. V soutěži jsou 4 kategorie povinné a 5 nepovinnyých. V rámci povinných kategorií jsme museli udělat prezentace na téma "Kdo jsme a čeho jsme dosáhli" a "Marketingové aktivity" a natočit na toto téma video a ještě připravit průběžnou výroční zprávu. Dále jsme se přihlásili do dvou nepovinných kategorií, a to "Nejlepší inovace", kde bylo úkolem také vytvořit prezentaci a vyplnit LeanCanvas (podnikatelský plán) a naše ředitelka se přihlásila do kategorie "Nejlepší lídr", kam také natočila video, kde odpovídá na otázky ohledně její pozice. Tyto materiály jsme museli odevzdat do 12. 3. 2021. Bylo to náročné vytvořit tolik materiálů, ale týmový duch nabral plné obrátky a krásně jsme všechno stihli.Nová hra "Ouha, to jsem nevěděl!" v prodeji.

17. 2. 2021

V rámci předmětu Aplikovaná ekonomie vyrábíme produkt, který ocení nejen děti od 3 do 8 let, ale všichni, kdo se podílejí na jejich výchově. Naše hra „OUHA, to jsem nevěděl!“ naučí děti správným návykům hravě, třeba i při cestě autem. Hra obsahuje 100 herních kartiček rozdělených do jednotlivých kategorií – slušné chování, správné stravování, dopravní výchova, základy etikety a hygieny. Je také plná písniček a hádanek. Hru můžete zakoupit na našem e-shopu.

Tak neváhejte a využijte možnost naučit děti správným návykům zábavnou formou. Ať i Vaše děti naplní naše motto: „Bezva holka, správný kluk, chování jim není fuk!“Naše první úspěchy

20. 12. 2020

Ve středu 9. 12. 2020 se pět členek studentské JA firmy FUNNYCOM zúčastnilo On-line veletrhu JA firem v Hradci Králové. Deset TOP studentských firem z různých koutů ČR, včetně dvou účastníků ze Slovenska, poměřovalo své síly v pěti kategoriích: Nejlepší slogan, Nejlepší logo, Nejlepší prezentace, Nejlepší předmět podnikání a Nejlepší JA firma. Do TOP 10 jsme se probojovaly z původních 50 přihlášených firem na základě předem zaslané prezentace, loga a sloganu.

Své podnikání jsme prezentovaly před porotou složenou ze zástupců podnikatelské sfér a získaly:

 • 1. místo v kategorii Nejlepší předmět podnikání
 • 3. místo v kategorii Nejlepší slogan
 • 4. místo v kategorii Nejlepší JA firma

Kdo jsme?

Jsme studentská firma složená z dvanácti studentů z 3. ročníků Obchodní Akademie Uherské Hradiště.

V rámci předmětu aplikovaná ekonomie jsme na 1 rok založili studentskou firmu, která chce naučit děti správnému chování a dobrým návýkům hravou formou. Naším úkolem je zřídit firmu a reálně podnikat.

Proč jsme tady?

Skoro každý dospělý si stěžuje, že děti:

 • nezdraví
 • neumí poděkovat, poprosit a omluvit se
 • špinavý nos si utřou do rukávu
 • nedbají na hygienu
 • nerozhlédnou se, když jdou přes cestu
 • stále něco mlsají
... a proto jsem tady my

FUNNYCOM

Naším cílem je Vám pomoci s výchovou dětí k dobrým návykům zábavně. A také pomoci dětem k lepšímu a slušnému životu. Vymysleli jsme hru, která děti motivuje ke správnému chování. Jak praví náš slogan:

"Bezva holka, správný kluk, chování jim není fuk!"

Všichni chceme, aby se děti učili správným návykům zábavně. Snažíme se být originální, zábavní a kreativní ve všech směrech. Jsme týmoví hráči pomáháme si, respektujeme se a práce ve firmě nás baví. Každý z nás je jedinečný (někdo má vlohy pro umění, někdo zase umí komunikovat s lidmi). Mít v týmu takové lidi je dnes k nezaplacení a my toho využíváme naplno.

O hře


OUHA, to jsem nevěděl!

Zábavným, nenásilným a hravým způsobem naučí děti dobrým návykům a rozvíjí jejich kreativitu. Obsahuje přes 100 kartiček. Je vhodná pro děti od tří do osmi let. Kartičky jsou barevně rozlišeny podle oblastí, jsou veselé, pestré a doplněné obrázky. Na zadní straně karty je logo hry a tím je veliký úsměv na žlutém pozadí. Žlutá barva totiž podporuje myšlení, oživuje paměť a napomáhá ke komunikaci a navazování kontaktů. Kartičky společně s pravidly hry jsou uloženy v dřevěné krabičce, která je vyráběna ze zbytků dřeva, které by se vyhodilo. Díky tomuto provedení je velmi skladná a zabaví děti kdekoli a kdykoli.

Každá kartička obsahuje otázku a je na ní uvedeno několik odpovědí, z nichž vždy 1 je správná. Odpovědi se vybírají buď z obrázků nebo slovních odpovědí. Karty jsou barevně rozlišeny podle oblastí:

 • základy etikety
 • slušné chování
 • dopravní výchova
 • hygiena
 • zdravé stravování
 • hádanky a písničky

Ale co když to děti nebude bavit?

I na to jsme mysleli, a protože „lobujeme“ i za zachování tradic, tak jsme do hry přidali i známé české písničky (např. Pec nám spadla, Holka modrooká atd.), hádanky a úkoly na kreslení.

Kontakt

FUNNYCOM

Nádražní 22
686 01 Uherské Hradiště

info@funnycom.wz.cz

funnycom__

FUNNYCOMŘeditelka: Gabriela Štěpančíková
stepancikova_gabriela@oauh.cz

Vedoucí marketingu: Jana Raiskupová
raiskupova_jana@oauh.cz

Vedoucí financí: Adéla Obdržálková
obdrzalkova_adela@oauh.cz

Vedoucí výroby: Lucie Sedláčková
sedlackova_lucie@oauh.cz

E-shop


Ouha, to jsem nevěděl!

Balení obsahuje 100 kartiček v dřevěné krabičce.


Není skladem

369,- Kč

Objednat si

Popis produktu

Nová hra, určená pro děti od 3 do 8 let, učí děti dobrým návykům zábavným způsobem. Obsahuje soubor 100 kartiček o rozměrech 9 x 6 cm, rozdělených do jednotlivých kategorií, které jsou rozděleny podle barev. Úkolem hry je naučit děti základům slušného chování, dopravní výchovy, stravování, hygieny a etikety. Součástí balení je dřevěná krabice 11,5 x 8,5 x 5,5 cm a pravidla hry.


Dokumenty ke stažení:

© 2020 Funnycom, Nádražní 22, Uherské Hradiště 686 01, Obchodní Akademie